6/29/2018 - Big 8 Series Results

30 June 2018
Category: News, Results
30 June 2018, Comments: Comments Off on 6/29/2018 – Big 8 Series Results

A-Main 01 — 1. Michael Bilderback, South Beloit; 2. Jeremy Miller, Rockford; 3. John Baumeister, Jr., Beloit, Wis;
4. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 5. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 6. Zack Riddle, Cottage Grove, Wis; 7. Brody
Willett, Alburnett, Iowa; 8. Ryan Kamish, Farmington, Minn.; 9. Nick Egan, Slinger, Wis; 10. Brent Edmunds,
Monticello, Wis; 11. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 12. Troy Hintzsche, Genoa; 13. Dale Nottestad, Cambridge,
Wis; 14. Bobby Wilberg, Beloit, Wis; 15. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 16. Brady Liddle, Oregon, Wis; 17. Justin
Neisius, Eagan, Minn.; 18. Matt Lundberg, Rockton; 19. Chris Storey, Burlington, Wis; 20. Pat Richgels,
Watertown, Wis; 21. Shane Morrissey, Cuba City, Wis; 22. Dylan Moore, Northfield, Minn.; 23. Hunter Drefahl,
Evansville, Wis; 24. Bill Drefahl, Jr, Evansville, Wis; 25. Michael Haggar, Hanover, Minn.; 26. Joe Neisius,

Heat 01 — 1. Jeremy Miller, Rockford; 2. Matt Lundberg, Rockton; 3. Brody Willett, Alburnett, Iowa; 4. Brent
Edmunds, Monticello, Wis; 5. Nick Egan, Slinger, Wis; 6. Hunter Drefahl, Evansville, Wis; 7. Michael Haggar,

Heat 02 — 1. Zack Riddle, Cottage Grove, Wis; 2. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 3. Jacob Nottestad, Stoughton,
Wis; 4. Bobby Wilberg, Beloit, Wis; 5. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 6. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 7. Bill
Drefahl, Jr, Evansville, Wis.

Heat 03 — 1. Ryan Kamish, Farmington, Minn.; 2. Brady Liddle, Oregon, Wis; 3. Joe Neisius, Rosemount, Minn.;
4. Dale Nottestad, Cambridge, Wis; 5. Pat Richgels, Watertown, Wis; 6. Troy Hintzsche, Genoa; 7. Chris Storey,

Heat 04 — 1. John Baumeister, Jr., Beloit, Wis; 2. Shane Morrissey, Cuba City, Wis; 3. Michael Bilderback, South
Beloit; 4. Dylan Moore, Northfield, Minn.; 5. Justin Neisius, Eagan, Minn.; 6. Mark Greb, Coralville, Iowa.

Time Trial — 1. Jeremy Miller, Rockford; 2. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 3. Brady Liddle, Oregon, Wis; 4. Shane
Morrissey, Cuba City, Wis; 5. Brody Willett, Alburnett, Iowa; 6. Zack Riddle, Cottage Grove, Wis; 7. Dale Nottestad,
Cambridge, Wis; 8. Michael Bilderback, South Beloit; 9. Brent Edmunds, Monticello, Wis; 10. Bobby Wilberg,
Beloit, Wis; 11. Ryan Kamish, Farmington, Minn.; 12. John Baumeister, Jr., Beloit, Wis; 13. Nick Egan, Slinger,
Wis; 14. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 15. Pat Richgels, Watertown, Wis; 16. Justin Neisius, Eagan, Minn.; 17.
Matt Lundberg, Rockton; 18. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 19. Troy Hintzsche, Genoa; 20. Dylan Moore,
Northfield, Minn.; 21. Michael Haggar, Hanover, Minn.; 22. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 23. Joe Neisius,
Rosemount, Minn.; 24. Mark Greb, Coralville, Iowa; 25. Hunter Drefahl, Evansville, Wis; 26. Chris Storey,

Comments are closed.