2017 Spring Classic Results

24 April 2017
Category: Results
24 April 2017, Comments: Comments Off on 2017 Spring Classic Results

A-Main 01 — 1. Michael Bilderback, South Beloit; 2. Jeremy Miller, Rockford; 3. Tim Sargent, South Beloit; 4.
Alex Papini, Rockford; 5. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 6. Kyle Chwala, Johnson Creek, Wis; 7. Kyle Shear,
Roscoe; 8. Brody Willett, Alburnett, Iowa; 9. Wayne Freimund, West Allis, Wis; 10. Jacob Zellmer, Burlington, Wis;
11. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 12. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 13. Tyler Brown, Carol Stream; 14. Cody
Kippenhan, Ypsilanti, Mich.; 15. Jared Duda, St Michael, Minn.; 16. Tyler Hromadka, Brookfield, Wis; 17. Jeff
Wakeman, Streator; 18. Mike Lloyd, Davis; 19. Steve Rubeck, Rockford; 20. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 21.
John Beinlich, Prairie View; 22. Michael Clapper, Dane, Wis; 23. Tyler Kingery, Prior Lake, Minn.; 24. Max
Kahler, Caledonia; 25. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 26. Ryan Kamish, Farmington, Minn..

Heat 01 — 1. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 2. John Beinlich, Prairie View; 3. Wayne Freimund, West Allis, Wis;
4. Jared Duda, St Michael, Minn.; 5. Tyler Brown, Carol Stream; 6. Jeff Wakeman, Streator.

Heat 02 — 1. Michael Clapper, Dane, Wis; 2. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 3. Cody Kippenhan, Ypsilanti, Mich.; 4.
Max Kahler, Caledonia; 5. Tyler Hromadka, Brookfield, Wis; 6. Tyler Kingery, Prior Lake, Minn..

Qualifying Dash 01 — 1. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 2. Michael Bilderback, South Beloit; 3. Tim Sargent,
South Beloit; 4. Kyle Shear, Roscoe; 5. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 6. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 7. Jacob
Zellmer, Burlington, Wis.

Qualifying Dash 02 — 1. Mike Lloyd, Davis; 2. Kyle Chwala, Johnson Creek, Wis; 3. Alex Papini, Rockford; 4. Ryan
Kamish, Farmington, Minn.; 5. Jeremy Miller, Rockford; 6. Steve Rubeck, Rockford; 7. Brody Willett, Alburnett,

Time Trial — 1. Michael Bilderback, South Beloit; 2. Jeremy Miller, Rockford; 3. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 4.
Brody Willett, Alburnett, Iowa; 5. Tim Sargent, South Beloit; 6. Alex Papini, Rockford; 7. Kyle Shear, Roscoe; 8.
Kyle Chwala, Johnson Creek, Wis; 9. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 10. Steve Rubeck, Rockford; 11. Jacob
Zellmer, Burlington, Wis; 12. Mike Lloyd, Davis; 13. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 14. Ryan Kamish, Farmington,
Minn.; 15. John Beinlich, Prairie View; 16. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 17. Wayne Freimund, West Allis, Wis; 18.
Max Kahler, Caledonia; 19. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 20. Michael Clapper, Dane, Wis; 21. Jared Duda, St
Michael, Minn.; 22. Cody Kippenhan, Ypsilanti, Mich.; 23. Tyler Brown, Carol Stream; 24. Tyler Kingery, Prior
Lake, Minn.; 25. Jeff Wakeman, Streator; 26. Tyler Hromadka, Brookfield, Wis.

Comments are closed.